• polski
    • niemiecki

Fotografia Obrotowa 360°

 

Zdjęcie podczas pracy w studio z platformą obrotową 360stopni

Zdjęcie podczas pracy w studio z platformą obrotową 360stopni

 

Prezentacje 360 stopni są nowoczesną formą prezentacji produktów. Dają one oglądającemu możliwość dokładnego obejrzenia produktu dookoła oraz pozwalają na przyglądnięcie się interesującym szczegółom z bliska. Szczególnie przydatne przy pokazywaniu produktów które z każdej strony posiadają cechy mogące zainteresować kupującego w sklepie internetowym. Dają poczucie jakby oglądający miał produkt w swoich rękach a nie na ekranie. Prezentacje wykonywane przeze mnie cechują się najwyższą starannością o oddanie barw i własności produktów które fotografuje.

Fotografia 360° powstaje na platformie obrotowej, gdzie wykonuję 36 zdjęć danego obiektu co 10° jedno zdjęcie. Następnie wszystkie zdjęcia obrabiam i tworzę z nich całość. Pliki jakie państwo dostajecie składają się z 36 zdjęć i prezentacji 500x500px gotowej do umieszczenia na waszej stronie, oraz dodatkowo plik gif.  Pliki w formie gif stanowią doskonałą reklamę idealną do umieszczenia na fanpage’u  firmowym facebooka, można je także umieszczać na aukcjach allegro.

 

Jak wyglądają pliki które otrzymujesz? Przykład można znaleźć pod tym linkiem foto360.zip. Jest to  prezentacja 360° w pełni gotowa do umieszczenia na stronie.

Przy sporządzaniu prezentacji korzystam z oprogramowania YoFLA, które daje duże możliwości implementacji na stronach.  Jest obsługiwane przez wiele urządzeń i systemów oraz co obecnie bardzo ważne, technologia ta jest oparta o html5 i sprawia że niezawodnie działa na  smartfonach i tabletach. Czego nie można powiedzieć o technologi Flash z którego rezygnuje coraz więcej poważnych firm i portali.

Wypróbuj sam i przekonaj się jak wiele są w stanie pokazać zdjęcia 360°, gdzie można w dowolnym momencie zatrzymać przedmiot, przybliżyć go i obejrzeć szczegóły. Daje to możliwość dokładnego zobaczenia produktu przez potencjalnego klienta co wpływa efektywnie na sprzedaż i zmniejsza  zwroty zakupionych towarów.

Powstawanie fotografii 360° w studiu

Powstawanie prezentacji zegara poniżej

Filmy produktowe 360°

Ciekawą formą zastosowania platformy obrotowej 360° jest tworzenie filmów produktowych z dużej ilości zdjęć. Wykonane poniżej filmy powstały z sekwencji 240 pojedynczych zdjęć, które zostały połączone w programie do obróbki wideo. W trakcie obróbki zostały dodane wszelkie efekty, zbliżenia, napisy itp. tak aby powstał miły dla oka, krótki film zwracający uwagę na zalety produktu, idealny do umieszczenia na firmowym kanale youtube.

Poniższe filmy 360 stopni zrealizowałem na zamówienie firmy prowadzącej jeden z największych internetowych sklepów z elektronarzędziami w Polsce

Brak możliwości komentowania.