Fotografia ubrań typu „duch”

Manekin do zdjęć odzieży

Manekin do zdjęć odzieży typu duch. Tutaj w wersji dopasowanej do zdjęć spodni.

Fotografia ubrań typu „duch” staje się coraz popularniejszą formą prezentacji odzieży w katalogach, gazetkach reklamowych oraz sklepach internetowych. Jest to bardzo atrakcyjna forma prezentacji. Ubranie wygląda jakby było zawieszone w powietrzu lub było założone przez niewidzialnego ducha. Pozwala zobaczyć szczegóły wykończenia materiału od wewnętrznej strony. Widoczna również bywa na zdjęciu metka ubrania. Zanim technika ta zaczęła się rozpowszechniać ubrania były pokazywane na zdjęciach całkiem płasko na leżąco lub na widocznym manekinie, co było mniej atrakcyjne wizualnie.

Jak się wykonuję zdjęcia typu duch? Rzecz podstawowa należy zacząć od przygotowania ubrań, czyli wyprasować jeżeli są pogniecione, usunąć wystające nitki itp. Ogólnie należy doprowadzić ubrania do jak najlepszego wyglądu, gdyż to zaoszczędzi nam późniejszej pracy. Dalej ubieramy manekina, najłatwiej jest, gdy posiada się specjalnego manekina który ma odczepiane ręce, nogi i często dwustopniowy dekolt. Manekin taki różni się od zwykłego manekina wystawowego, miejscami odłączania elementów. Tak aby np. koszulka t-shirt po odczepieniu rąk zachowała formę, odczepia się tylko część ramienia. Podobnie w wypadku nóg. Elementy ściąganego dekoltu pozwalają dopasować się do wcięcia w koszulach czy kurtkach. Tak aby już na głównym zdjęciu mieć efekt ducha.

Tworzenie zdjęcia spódnicy

Łącznie zdjęć spódnicy i efekt końcowy

Zdarza się, że pomimo zastosowania manekina trzeba jednak do takiego zdjęcia dodać niektóre elementy wewnętrznej strony ubrania. Wywija się więc ubranie na drugą stronę robiąc zdjęcia poszczególnym elementom, które nie były widoczne podczas robienia głównego zdjęcia. Przy bardziej skomplikowanych ubraniach (np.: zdjęcia bielizny) które mają wiele prześwitów koronek lub pasków, na jedno docelowe zdjęcie może się złożyć nawet 6-8 zdjęć składowych. Wszystkie zdjęcia składowe są następnie łączone w photoshopie lub innym zaawansowanym programie do obróbki obrazu. Ponadto wykonuje usuwanie widocznych drobnych wad materiału jak np. zagniecenia. Poprawia się kształt i proporcję tak, aby uzyskać jak najlepszy efekt.

 Fotografia odzieży

Poniżej można zobaczyć przykłady zdjęć odzieży wykonanych na niewidocznym manekinie tak zwany duch. Przedstawiam także skomplikowane w wykonaniu fotografie bielizny.

Rate this post

Brak możliwości komentowania.